Klivlend Kavalirsi su se plasirali u finale istočne konfenrecije NBA plej-ofa pošto su počistili Toronto Reptorse 4:0. U četvrtom duelu u seriji bilo je 128:93.

Klivlend je na domaćem parketu uspeo već u prvoj četvrtini da dođe do dvocifrene razlike ali je Toronto imao reakciju. Reptorsi su uspeli da čak povedu u prvoj polovini druge četvrtine kada su najviše zahvaljujući Jonasu Valančiunasu uspeli da dođu i do prednosti.

Ipak potom sledi odgovor Kavsa koji dolaze do vrednih poena preko Kajla Korvera, Kevina Lava i Lebrona Džejmsa te su lako raščlanili odbranu Reptorsa. Toronto je gubio 16 razlike na poluvremenu te je već tu bilo jasno da će tim iz Kanade veoma teško uraditi nešto do kraja.

U drugom poluvremenu je Klivlend nastavio istom trasom, a problemi Reptorsa su produbljeni kada je isključen Demar Derozan. Treći period Kavsi dobijaju sa 37:25 pa su tu rešili utakmicu te je poslednjih 12 minuta bilo samo formalnost.

Lebron Džejms je bio najefikasniji sa 29 poena, 11 asistencija i osam skokova, dok ga je opet pratio Kevin Lav sa 23. Kajl Korver je takođe bio odličan sa 16 postignutih poena.

U poslednjem ovosezonskom meču Toronta Jonas Valančiunas je bio najefikasniji sa 18 poena.

Prethodni članakU BiH u 2018. povećan izvoz, uvoz i deficit, 75 odsto hrane uvozimo