Košarkaši Igokee poraženi su od Turk Telekoma u utakmici posljednjeg kola grupne faze FIBA Lige šampiona 94:86, ali su ipak izborili plasman u TOP 16 fazu ovog takmičenja jer je Hapoel izgubio od Limoža 88:83

Pred posljednje kolo Igokea je imala dva puta da stigne do 16 najboljih – pobjedom protiv Turk Telekoma ili trijumf Limoža protiv Hapoela.

Igokea nije uspjela da trijumfuje u Istanbulu izgubili su 94:86, ali je Limož u meču koji za njih nije imao rezultatski značaj pobijedio Hapoel 88:83 i šampion BiH i turska ekipa idu dalje.

U nastavku takmičenja biće formirane četiri grupe sa po četiri tima od kojih će po dvije najbolje plasirane ekipe ići dalje. Žrijeb je zakazan za 2. februar.

Što se tiče utakmica u Istanbulu domaća ekipa je uglavnom vodila, ali je Igokea konstantno stizala vođstvo. Na dva minuta i 20 sekundi do kraja meča trojkom Talića Igokea je povela 83:82. Ipak, domaći tim pravi seriju 7:0 za vođstvo 89:83.

Posljednji priključak Igokea je imala poslije trojke Јošila za 89:86. Onda je Erik na drugoj strani pogodio oba slobodna bacanja i odbio napad gostujućeg tima.

U pobjedničkom sastavu Majkl Erik je postigao 21 poen. Na drugoj strani Džeki Karmajkl 18, Edin Atić 16 poena šest skokova i osam asistencija, Entoni Klemons je dao 12, Darko Talić 10. U debitantskom nastupu u dresu Igokee Stiven Grej je dao sedam poena.

Trener Igokee Dragan Bajić čestitao je svojim igračima na plasmanu u narednu fazu FIBA Lige šampiona.

– Rekao sam igračima prije utakmice da ne treba da gledamo na meč Limož-Hapoel, nego da odradimo svoj dio posla. Bili smo pošteni, dali sve od sebe i pogledala nas je sreća te smatram da je plasman u TOP 16 ogroman uspjeh za nas. Gledajući s kim smo bili u grupi, čestitam momcima, stručnom štabu i upravi na plasmanu u narednu fazu. Hvala svima koji nas podržavaju i prate – rekao je Bajić.

Prethodni članakDOBOJ: Dobojski dom zdravlja odlikovan Medaljom zasluga za narod (FOTO)