Fudbaleri Holandije savladali su u trećem meču Grupe C selekciju Sjeverne Makedonije sa 3:0. Holanđani sa maksimalnim učinkom i kao prvi u grupi, prolaze u narednu fazu takmičenja.

Јoš jednom je selekcija Holandije bila raspoložena za fudbal na Euru, te je tako srušila Sjevernu Makedoniju.

Do treće pobjede u Grupi C vodili su ih veoma raspoloženi Memfis Depaj i Đini Vajnaldum.

How Group C finished…

Predict how far Netherlands & Austria will go #EURO2020— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) June 21, 2021

Iako je Sjeverna Makedonija postigla gol koji je potom bio poništen, a zatim pogodila stativu, novi fudbaleri Barselone i PSŽ-a potrudili su se da ne dođe do iznenađenja na stadionu “Јohan Krojf” u Amsterdamu.

Depaj je preciznim udarcem krunisao dobru kontru domaćina u 24. minutu i Holandija je sa 1:0 otišla na poluvrijeme.

Šest minuta u drugom dijelu igre, Depaj je proigrao Vajnalduma, kojem nije bilo teško da proslijedi loptu u mrežu.

Sedam minuta kasnije, isti akteri učestvovali su kod trećeg gola Holanđana.

Sjajna akcija i demarkiranje Depaja, čiji šut je odbranio golman Dimitrijevski, ali je Vajnaldum natrčao na odbitak, postigao svoj drugi gol na utakmici i postavio konačan rezultat.

Zanimljivo je da je doskorašnji vezista Liverpula i novo pojačanje PSŽ-a, tako došao do 25. gola u dresu Holandije, prestigavši Marka Van Bastena na 15. mjestu na listi najboljih strijelaca te zemlje.

Holandija grupnu fazu završava sa maksimalnim učinkom i na prvom mjestu, dok je Sjeverna Makedonija u svom prvom nastupu na nekom velikom takmičenju, ostala bez osvojenog boda.

U istom terminu u Grupi C igrali su Ukrajina i Austrija. Austrija je slavila sa 1:0.

Austrijanci su sa 6 bodova uspjeli da se plasiraju u drugu rundu zajedno sa Holandijom, dok će Ukrajina čekati ostale rezultate ne bi li dobila mjesto među najboljim trećeplasiranim reprezentacijama.

Prethodni članakĐorđević se vraća reprezentativnoj košarci?