TREBINJE – Dvorana: “Miloš Mrdić”. Gledalaca: 400. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Branko Pičeta (Trebinje). Sedmerci: Borac M:tel 4(4), Sloga 4(2). Isključenja: Borac M:tel 10, Sloga 6 minuta.

BORAC M:TEL: Beširević, Đurđević 1, Daničić 2, Bubić, Subotić, Nježić 1, Savić 4, Lukić 1, Miljković 1, Nikola Knežević, Rađenović 13, Ćelić 1, Šešić 1, Buljina 1, Dragičević 1, Dakić 4. Trener: Mirko Mikić.

SLOGA: Bogdanović, Miloš Maksimović, Ristović 8, Miličević, Tulendić, Ristić, Stanković 7, Perović 3, Lazić, Starčević, Zekić 2, Karanović 5, Janković 1, Ćosić 8, Miloš Knežević. Trener: Srebrenko Marković.

Rukometaši Sloge prvi su finalista Kupa Republike Srpske. Oni su pružili odličnu igru i savladali ljutog protivnika Borac iz Banja Luke rezultatom 34:31. Dobojlije su cijelim tokom bili bolji. Igrali su efikasno i nadahnuto. U prvom dijelu izvrsno je branio Milutin Bogdanović. To su njegovi saigrači koristili i rešetali mrežu Borca prije svih Haso Ćosić koji je u tim momentima bio nezaustavljiv. Sloga na odmor odlazi sa četiri gola viška 17:13.

U drugom poluvremenu nastavljaju u istom ritmu. Banjalučanima nisu dali ni tračak nade da mogu do trijumfa. Najveća prednost Sloge iznosila je 8 golova. Borac je u posljednjih pet minuta prišao na tri gola zaostatka, ali nisu imali snage za više. Sloga je na kraju zasluženo slavila 34:31 i tako će igrati za veliki trofej.

Uz izvrsnog čuvara mreže Milutina Bogdanovića najzaslužniji za pobjedu bili su Goran Ristović i Haso Ćosić sa po 8 golova, te Vladimir Stanković sa 7. U redovima Borca najučinkovitiji su bili Bojan Rađenović sa 13, te Savić i Dakić sa po 4 gola.

Slogin protivnik u finalu biće ekipa domaćeg Leotara koja je u drugoj polufinalnoj utakmici slavila protiv Lokomotive. Finale je na programu sutra od 17 sati uz direktan prenos na Radio televiziji Republike Srpske.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakDirektor JU „Vode Srpske“ Miroslav Milovanović u radnoj posjeti Doboju
Naredni članakSPC: Danas Sveti Vasilije Ostroški