Filip Krajinović eliminisan je u drugom kolu Australijan opena od Rodžera Federera u tri seta.

Srpski teniser odigrao je loš meč, izgledao je nemoćno na terenu i na kraju je izgubio maksimalnim rezultatom – 6:1, 6:4, 6:2, pa je na kraju trećeg dana učinak srpskih tenisera bio polovičan.

Dalje su prošli Novak Đoković i Dušan Lajović, dok je pored Krajinovića, poražena i Nina Stojanović.

Federer će u trećem kolu igrati protiv Džona Milmana koji je eliminisao talentovanog Poljaka Huberta Hurkača.

Krajinović ovako ne neslavan način završava učešće na prvom Grend slemu u sezoni. Poraz od Rodžera nije iznenađenje, štaviše očekivan je, ali svi su mislili da će Filip pružiti jači otpor.

Srpski teniser je na momente igrao dobar tenis, ali je takvih momenata bilo veoma malo i kratko su trajali.

Od starta meča Federer je nametnuo svoj tempo i posle nekoliko minuta na semaforu je bilo 0:4. Krajinović je uspio da se upiše na semafor, što mu naravno nije bilo dovoljno (6:1).

Rodžer je i u drugom setu došao prvi do brejka, ali ovoga puta je srpski teniser uspio da se vrati. Filip ja oduzeo servis protivniku i izjednačio na 4:4.

Međutim, već u narednom gemu je ispustio svoj servis, Federer je u narednom potvrdio brejk i rezultatom 6:4 poveo sa 2-0.

U trećem setu Krajinović nije uspio da održi kontinuitet, požalio se i na povredu i na kraju je izgubio ovaj period sa 6:1.