Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Francuskoj od Limoža (72:71) u 5. kolu grupe G top faze Evrokupa.

Ovim porazom “crveno-bijeli” su izgubili sve šanse za plasmanom u četvrtfinale, jer imaju samo jednu pobjedu, baš kao i Limož, i posljednje kolo i sudar sa Valensijom biće utakmica u kojoj rezultat, izuzev prestiža neće imati nikakav takmičarski značaj.

I ovaj duel Zvezda je od gotovog napravila veresiju, jer u poslednju četvrtinu ušli su sa prednosti od +12 (60:48), tri minuta prije kraja imali su plus 6, ali ni to nije bilo dovonjno da se ostvari trijumf. Katastrofalna završnica, i pobjednonoski koš Rusela 10 sekundi prije kraja meča najbolje opisuju smušenost srpskog šampiona u trenucima kada se lomio rezultat.

Džo Reglend se probudio u drugom poluvremenu i na kraju bio najefikasniji u ekipi Crvene zvezde sa 15 poena (6/7 za dva) i šest asistencija, Bili Beron takođe znatno bolji u nastavku, upisao je 12 poena u ovom meču, a dvocifren je bio i Ognjen Dobrić sa 10 poena.

RTRS

Prethodni članakOproštaj od Bobe: Porodica, prijatelji, radne kolege odale počast velikom čovjeku