Košarkaši Minesote nadigrali su Njujork sa 112:110 na gostovanju, a igrač odluke bio je Karl Entoni Tauns koji je u zvršnici meča postigao odlučujući koš. Golden stejt je na svom terenu bio siguran protiv Detroita sa 102:86 uz novu dobru igru Nemanje Bjelice.

Minesota je odlično ušla u meč na gostovanju dobivši prvo poluvreme sa dvocifrenom razlikom, ali je tim Njujorka u trećoj dionici uspio da načini preokret i meč uvede u neizvjesnu završnicu.

U samom finišu Karl Entoni Tauns je postao igrač odluke i pogotkom donio pobjedu svom timu. Meč je završio kao drugi igrač po efikasnosti u pobjedničkom timu sa 20 poena uz pet skokova i tri asistencije, a najefikasniji je bio Entoni Edvards koji je ubacio 21 poen.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Evan Furnije sa 27 postignutih poena, ali je to bila slaba utjeha za njegov poraženi tim.

Golden stejt je bio ubjedljivo bolji od Detroita sa 102:86 na svom parketu a predvodio ih je tandem Stefa Karija i Kleja Tompsona.

Od samog starta meča “Ratnici” su preuzeli inicijativu i ubjedljivo vodili dostigavši u jednom trenutku i 30 poena prednosti pa do kraja meča nije bilo dileme o pobedniku.

Klej Tompson je bio najefikasniji igrač meča sa 21 postignutim poenom, a pratili su ga Endrju Vigins sa 19 i Stef Kari sa poenom manje.

Nemalja Bjelica je dao solidan doprinos pobjedi postigavši osam poena i sedam skokova za nešto manje od 18 minuta u igri.

Kod Detroita je najistaknutiji pojedinac bio Rodni Mekgruder, koji je ubacio 19 poena, a Hamidu Dijalo i Ajzea Stjuart su imali po dvostruki dvocifren učinak. Dijalo je postigao 16 poena uz 13 skokova, dok je Stjuart imao po dva poena i skoka manje, ali to njihovom timu nije bilo od velike pomoći.