Prevaranti ne grade sisteme niti države – oni ih urušavaju, istakao je lider SNSD-a Milorad Dodik.
– Neki Badnjević iz IDDEEA se raspričao grupi ambasadora, takozvanom PIK-u, kako gradi digitalnu državu BiH. Sve zajedno još jedna farsa, laž, nezakonitost i pokušaj uzurpacije. Čovjek koji ne poštuje obavezujuće i pravosnažne odluke je zamislio da od upravne organizacije na nivou BiH napravi neko “krovno digitalno tijelo” – istakao je Dodik u objavi na društvenoj mreži Iks, reagujući na obraćanje direktora Agencije za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH Almira Badnjevića koji je “upozorio da se BiH suočava s pokušajima fragmentacije državne digitalne infrastrukture, što bi moglo imati posljedice po funkcionisanje institucija, izborni proces i evropski put zemlje”.
Pa ne može i neće da može, poručuje Dodik!
– Nikakvi “digitalni identiteti” ne mogu da se odvoje od realnih identiteta, registara i ličnih podataka koji su vlasništvo i isključiva nadležnost ministarstava unutrašnjih poslova. Digitalna transformacija se može i treba razvijati samo u okvirima jasno utvrđenih ustavnih i zakonskih nadležnosti, a Republika Srpska od svojih nadležnosti neće odstupiti nikad, bez obzira na puste želje i maštanja kojekakvih prolaznih likova – naveo je Dodik.
Foto: TANJUG/VLADIMIR ŠPORČIĆ/bg
Izvor: RTRS
