Fudbaleri dobojske Sloge Meridian pretrpjeli su težak poraz na „Lukama” od ekipe Zrinjskog rezultatom 0:4 (0:2), u prvenstvenoj utakmici 27. kola Wwin lige BiH.
Zrinjski je poveo u 39. minuti golom Pranjića, koji je nakon prodora sa centra terena prema golu Sloge se namjestio na desnu nogu i pogodio malu mrežicu. Samo pet minuta kasnije gosti su duplirali prednost, Bilbija je bio precizan nakon fantastične asistencije Mamića. Tim rezultatom se otišlo na odmor.
Igrao se četvrti minut nastavka kada Zrinjski dolazi do trećeg gola. U šesnaestercu Sloge srušen je Topić, a siguran izvođač sa bijele tačke bio je Bilbija. Konačnih 4:0 za gostujuću ekipu postavio je Topić deset minuta prije kraja susreta kada je u mrežu sproveo odbijenu loptu nakon udarca Kiša.
Nakon nepotpuno odigranog dvadesetsedmog kola Dobojlije zauzimaju petu poziciju na ligaškoj tabeli sa 41 osvojenim bodom i gol razlikom 30:32 (-2).
U narednom 28. kolu Sloga Meridian gostuje banjalučkom Borcu.
Pripremio: Igor Jovanović
Foto: rtvdoboj.org
RTV Doboj