Povodom Savindana u seoskom hramu u Paležnici Donjoj nedjelju pred ovaj hrišćanski praznik služena je molitva. Obilježavanju lika i djela prvog srpskog arhiepiskopa, svetitelja i prosvjetitelja u ovom trebavskom selu najviše se raduju djeca, kojima su uručeni paketići. Mališani su recitovali pjesmice o Svetom Savi.

Paketiće za najmlađe obezbijedili su ovogodišnji kumovi zamjenik gradonačelnika Dijana Kalenić i Siniša Jović komandir Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Doboj, čiji su korijeni upravo sa Trebave.

A upravo kako bi im se olakšao život na selu, Gradska uprava će u narednom periodu u Paležnici Donjoj i Gornjoj realizovati dva infrastrukturna projekta.

Nedjelju pred Svetog Savu u hramu Svetog proroka Ilije u Paležnici Donjoj na Trebavi tradicionalno se služi molitva povodom ovog hrišćanskog praznika.

Sljedeće nedjelje molitva povodom Savidana biće služena u crkvi Svetog Sisoja Velikog u Paležnici Gornjoj.

Opširnije u prilogu:

Foto: rtvdoboj.org

RTV Doboj