DOBOJ

DOBOJ: Stojičić: Osnivanje Srednjoškolskog centra u Laktašima dobar pokazatelj razvoja obrazovanja

Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske radi na izmjeni odluke o broju i strukturi srednjih škola jer od ove godine počinje sa radom nova srednja škola – Srednjoškolski centar Laktaši, kao i na inoviranju nastavnih planova i programa, izjavila je ministar prosvjete i kulture Srpske Željka Stojičić.

Stojičićeva je istakla da je osnivanje još jedne srednje škole dobar pokazatelj razvoja srednjeg obrazovanja u Srpskoj.

Ona je najavila da bi do juna trebalo da se završi sa nastavnim planom i programom za opšte obrazovanje, odnosno za gimnazije, s obzirom na to da je u toku izrada nastavnog plana i programa za drugi razred sportskog odjeljenja, koje se kao ogledno zanimanje sprovodi u banjalučkoj gimnaziji.

Kada su u pitanju nova zanimanja, Stojičićeva je navela uvođenje tehničara vazduhoplovstva u Tehničkoj školi u Banjaluci.

Ona je istakla da se ove godine završilo sa ogledom za zanimanje CNC operatera i tehničara robotike, koja se uvode u redovan upisni proces.

Stojičićeva, koja danas u Doboju prisustvuje dvodnevnoj Skupštini Udruženja direktora srednjih škola Republike Srpske, ukazala je na dobru saradnju direktora srednjih škola i resornog ministarstva.

“Obraćaju nam sa određenim problemima, ali i prijedlozima koje normalno kao ministarstvo uvažavamo jer nam dolaze iz sistema, iz baze, i tamo gdje se dešava obrazovanje”, rekla je Stojičićeva.

Ona je podsjetila da srednje obrazovanje nije obavezno, ali da je cilj ovog ministarstva, kao i društva, da što više učenika prođe ovaj nivo obrazovanja.

Predsjednik Udruženja direktora srednjih škola Republike Srpske Miroslav Topalović rekao je da se razmatra poboljšanje statusnog i materijalnog položaja direktora.

Za učesnike Skupštine organizovana je radionica o sagorijevanju na poslu, koju realizuje psiholog Centra za zaštitu mentalnog zdravlja dobojskog Doma zdravlja.

Direktor Ugostiteljske i ekonomske škole iz Prijedora Dražana Mršić navela da je su aktuelne i teme upisa u prve razrede u novoj školskoj godini, način promocije škola, organizovanje matura.

Predsjednik Skupštine grada Doboj Zoran Blagojević poručio je da je školstvo jedan od stubova Republike Srpske, zbog čega Grad podržava rad Udruženja direktora srednjih škola Republike Srpske. 

Foto: srna.rs

Izvor: SRNA

Related posts

DOBOJ: Održan četvrti po redu Sajam zanimanja (FOTO/VIDEO)

cXzlGUGneRmBEEiQN GLlbJIbyTblrewiqnVli

DOBOJ: Odjeljenje za civilnu zaštitu grada Doboja: Upozorenje na lokalne nepogode na sjeveru Republike Srpske sutra od 10 do 16 časova

cXzlGUGneRmBEEiQN GLlbJIbyTblrewiqnVli

Vulić: Table dobrodošlice u Republiku Srpsku nikada više neće biti predmet osporavanja

cXzlGUGneRmBEEiQN GLlbJIbyTblrewiqnVli

Ova web stranica koristi kolačiće kako bi poboljšala vaše iskustvo. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete ih isključiti ako želite. Prihvati Pročitajte više