Rukometaši Sloge su lako i ubjedljivo sa dvocifrenom razlikom savladali ekipu Bosna Ekoenergija iz Visokog rezultatom 37:27.

Gosti su parilrali samo u prva četiri minuta igre kada je rezultat bio 3:3. Sloga je dodala gas i u 11. minutu serijom 6:1 došla do pet golova viška 9:4.. Od tog trenutka održavali su stečenu razliku. U 22. minutu Dobojlije su imale još veće vođstvo 15:8. Na odmor se otišlo sa rezultatom 18:12 u korist Sloge.

Igrao se 41. minut kada je je bilo plus devet za Slogu 26:17. Gosti su nakon toga uspjeli da postignu pet golova u nizu i smanje na 26:22. Osam minuta prije kraja Bosna je došla na minus tri 25:28. Bilo je to sve što su učinili u ovom meču. Sloga je zaigrala bolje u odbrani i do kraja kontrama i brzom igrom izrešetala gol Bosne. Visočaci su uspjeli postići samo dva gola do kraja susreta. Tri minuta prije kraja nakon serije od 6:0 Sloga je vratila vođstvo od devet razlike 34:25. Do kraja su tu prednost uvećali za konačnih 37:27.

Izvrsni su bili golmani na obje strane. Kod Sloge Milutin Bogdanović je sakupio 15 odbrana od toga jedan sedmerac, a na suprotnoj strani svoj tim od veće blamaže sačuvao je Irhad Alihodžić, koji je sakupio 17 uspješnih intervencija. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Vladan Đurđević sa 8 i Dušan Miličević sa 7 golova, a kod gostiju Enes Skopljak postigao je 11 golova.

SLOGA – BOSNA EKOENERGIJA 37:27 (18:12)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Gledalaca: 80. Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović (oba iz Banja Luke). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 3(2), Bosna Ekoenergija 6(4). Isključenja: Sloga 12, Bosna Ekoenergija 6 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Danilo Ristić (Sloga) u 45. minutu.

SLOGA: Bogdanović (15 odbrana, sedmerac), Blagojević, Stojanović 5(1), Đurđević 8(1), Stanković 2, Tulendić 3, Bogdan Peštić 6, Nemanja Peštić 5, Simić, Ristić, Miličević 7, Maričić 1, Krajina, Đurić, Bajović (1 odbrana). Trener: Miljan Stanić.

BOSNA EKOENERGIJA: Ahmetaš 1, Čabaravdić 1, Vražalić 4, Ahić, Enes Sirčo, Halilbegović 1, Alihodžić (17 odbrana), Kapić, Karavdić 2, Sead Sirčo 3, Hrnjić, Skopljak 11(4), Jamaković 4. Trener: Adem Bašić.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: SportDC

Prethodni članakDOBOJ: Poraz futsalera Doboja na gostovanju u Bijeljini
Naredni članakJZU „Dom zdravlja” Doboj: Od ponedjeljka PCR testiranje u Higijensko-epidemiološkoj službi