Fudbaleri Sloge podijelili su bodove na dobojskim „Lukama” sa novogradskom Slobodom, odigravši neriješeno 2:2 (1:0), u derbi susretu 28. kola M:tel Prve lige Republike Srpske.

Sloga je povela 1:0 u 40. minutu meča golom Uglješe Stevanovića. Tim rezultatom se otišlo na odmor. Domaći u 61. minutu dupliraju vođstvo preko Dimitrija Zajića. Međutim, gosti iz Novog Grada se nisu predali i za samo dva minuta su došli do izjednaćenja rezultata na 2:2, golovima Argentica Đenara Bautiste Lelija u 72. i 73. minutu utakmice.

Nakon odigranog 28. kola Dobojlije zauzimaju drugo mjesto na tabeli sa 62 osvojena boda, koliko ima i trećeplasirana Sloboda, a sedam manje od lidera prvenstva Krupe – novog premijerligaša BiH.

U pretposljednjem 29. kolu koje je na programu u subotu, 21. maja, Sloga gostuje u Etno selu Stanišići gdje će sastati sa Zvijezdom 09. Utakmica se igra sa početkom u 17:00 časova.