DOBOJ-OSJEČANI – Rukometaši Sloge zabilježili su devetu uzastopnu pobjedu i tako nastavili niz nepobjedivosti, ponovo su lideri prvenstva. Oni su na domaćem terenu savladali ekipu Maglaja rezultatom 31:26. Treba reći da se u ovoj utamici na teren vratio nakon povrede Artjem Iunin. Redove Sloge u međuvremenu pojačao je Borislav Stanković koji je došao iz Dervente, dok je otišao Srđan Gavrić na rad u inostranstvo.

Sloga je odlično otvorila utakmicu povela je 4:1 (8. minut). Deset minuta kasnije domaći su imali pet golova prednosti 9:4. a onda gosti sa dva uzastopna gola smanjuju na 9:6. Zatim, Černov i Perović vraćaju plus pet 11:6 (21. minut). Domaći stečenu prednost čvrsto drže. Na odmor se odlazi sa rezultatom 14:10 u korist Sloge.

I u nastavku domaći su držali svoj ritam. U 38. minutu Sloga ima šest golova viška 22:16. U 47. minutu rezultat na semaforu glasio je 26:20 za domaće. A onda gosti prave seriju 4:0 i dolaze na dva gola minusa 26:24 (54. minut). Seriju prekida Vladan Đurđević za 27:24 u 55. minutu. Gosti u narednom napadu preko Mehinagića ponovo smanjuju 27:25. Ali onda odlično brani Božidar Bajović što njegovi saigrači koriste i serijom 3:0 odlaze na 30:25 (59. minut) i utakmica je faktički bila riješena. Na kraju zaslužena pobjeda Sloge 31:26.

Najefikasniji u taboru domaćih bili su Marko Perović sa 10 i Borislav Stanković sa 4 gola. Kod gostiju najefikasniji su bili Edo Mehinagić sa 11 i Alen Ridžal sa 5 pogodaka.

SLOGA – MAGLAJ 31:26 (14:10)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ Osječani. Bez publike. Sudije: Irhad Mešić (Sarajevo) i Ognjen Šatordžija (Zenica). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: sloga 6(5), Maglaj 2(1). Isključenja: Sloga 10, Maglaj 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (9 odbrana), Stojanović, Vladan Đurđević 3, Maksimović, Tulendić, Perović 10(5), Vladimir Stanković 2, Borislav Stanković 4, Bubić 2, Zekić 2, Knežević, Kajumov 2, Černov 3, Iunin 3, Mišanović, Bajović (3 odbrane). Trener: Mario Kelentrić.

MAGLAJ: Mehinagić 11(1), Hajdić 1, Suljaković, Kendić, Huskić 3, Ridžal 6, Bajraktarević, Hadžizulfić, Karabegović, Džanbegović (12 odbrana), Krličević, Čamić, Čakrama, Ćosić 5. Trener: Mario Ninković.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: SportDC

Prethodni članakPreminulo 13 osoba od posljedica virusa korona; U Doboju preminule dvije osobe
Naredni članakDOBOJ-OSJEČANI: Dobojski futsaleri startovali pobjedom na početku prvenstva (FOTO)