U Doboju je danas potpisan memorandum o razumijevanju između Gradske uprave i njemačke Agencije za međunarodnu saradnju – GIZ u okviru kojeg je obezbijeđeno 370.000 KM za instalaciju toplotne pumpe za potrebe Doma zdravlja.
Riječ je o zamjeni postojećeg sistema grijanja Doma zdravlja sa toplotnim pumpama.
GIZ je obezbijedio 70 odsto sredstava, Gradska uprava 20 odsto, a Dom zdravlja učestvuje sa deset odsto, rečeno je Srni iz Gradske uprave Doboj.
Memorandum je u ime Gradske uprave potpisala zamjenik gradonačelnika Dijana Kalenić u okviru projekta “Akcija zajednice za energetsku tranziciju u BiH”, čiji je cilj podrška energetske tranzicije i ispunjavanja obaveza BiH prema Ugovoru o energetskoj zajednici.
Foto: srna.rs
Izvor: SRNA

