Policijski službenici Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Doboj, 20. juna, identifikovali su i lišili slobode lice inicijala O.B. sa područja opštine Doboj Istok, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršilo krivična djela ugrožavanje javnog saobraćaja i nepružanje pomoći licu povrijeđenom u saobraćajnoj nesreći.
Na lokalnom putu u mjestu Svjetliča, područje grada Doboja, 17. juna godine, oko 21.30 časova, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je učestvovalo nepoznato lice sa nepoznatim vozilom koje se udaljilo sa mjesta saobraćajne nezgode i pješak lice inicijala S.M. sa područja grada Doboja.
Operativnim radom na terenu policijski službenici su identifikovali i lišili slobode lice za koje postoji osnov sumnje da se udaljilo sa lica mjesta saobraćajne nezgode, a radi se o licu inicijala O.B. koje je u vrijeme saobraćajne nezgode upravljalo putničkim automobilom marke „Citroen”.
Pješak lice inicijala S.M. je zadobilo teške tjelesne povrede i zadržano je na liječenju u JZU Bolnici „Sveti apostol Luka“ Doboj.
O svemu navedenom obaviješten je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Doboj, navodi se u saopštenju Policijske uprave Doboj.
Foto: rtvdoboj.org
RTV Doboj