Najbolji teniser svijeta na ubjedljiv način započeo je odbranu titule na Јu-Es openu, pobjedom nad Robertom Karbaljesom Baenom u tri seta. Đoković je savladao Španca rezultatom 6:4, 6:1, 6:4, nakon nešto manje od dva sata igre.

Novak je na stadionu “Artur Eš” ostvario osmu uzastopnu pobjedu, uključujući i prošlogodišnji turnir, a osim mučenja u prvom setu, nije imao prevelikih problema.

Odigrao je Srbin koliko mu je bilo potrebno, iako je Karbaljes Baena pokazao na startu koliko može da bude neugodan.

Stizao je sve što mu je sa druge strane poslao branilac titule, neutralisao nekoliko Đokovićevih brejk prilika i malo je nedostajalo da prvi set uvede u neizvjesnu završnicu.

Međutim, baš u tim trenucima je osvajač 16 grend slem titula “dodao gas”, ponovo priprijetio kod vođstva 5:4 i uspio da slomi otpor rivala. Načinjen brejk značio je i dobijanje prvog seta, poslije čega je sve išlo mnogo lakše.

Već na startu drugog je ponovo oduzeo servis rivalu i serijom gemova “protutnjao” kroz taj dio igre.

Na kraju, pitanje je bilo samo kojim će rezultatom biti okončan susret, a srpski as je uspio da maksimalno uštedi energiju koja će mu biti neophodna u nastavku turnira.

On će se u drugoj rundi sastati sa pobjednikom meča Sem Kveri-Huan Ignasio Londero.

Treba napomenuti da su uz Novaka treneri Marjan Vajda i Goran Ivanišević, kondicioni trener Marko Paniki, kao i fizioterapeut Miljan Amanović.

Јu-Es open počeo je u ponedjeljak i igra se do 8. septembra, za nagradni fond od 57 miliona dolara, a titulu brani upravo Đoković.