Srpski teniser Laslo Đere pobijedio je Kazahstanca Mihaila Kukuškina sa 2-0 u setovima u prvom kolu Mastersa u Rimu.

On je Kukuškina savladao poslije jednog časa i 18 minuta borbe – 6:3, 6:4.

Đere se osvetio Kukuškinu za prethodna dva poraza koja mu je Kazahstanac nanio na ATP Turu.

Laslu je za prvi set bio dovoljan jedan brejk. Napravio ga je odmah na startu meča, a protivniku nije dopustio više od dva poena na riternu prilikom cijelog prvog dijela igre.

U drugom setu priča je bila maltene ista. Đere je dominirao u svojim servis gemovima, a onda na 3:3 napravio ključni brejk.

U posljednjem Kukuškinovom gemu došao je do dvije meč lopte, koje nije iskoristio, ali je ubrzo novim dobrim servisima došao do pobjede i plasmana u drugo kolo.

Đere će se u narednoj rundi sastati sa gruzijskim teniserom Nikolozom Basilašvilijem.

Izvor: Nezavisne

Prethodni članakSlobodan Ćustić otvoriće “Teatar fest Doboj 2019”
Naredni članakOgnjen Kuzmić pokreće mlade košarkaše u gradu Doboju !