Košarkaši Denvera pobjedom nad Portlandom od 119:110 poslije šest godina osvojili su titulu u Sejverozapadnoj diviziji.

Nagetsi su poslije San Antonija pred svojim navijačima bili bolji i od Blejzersa u odličnoj partiji srpskog centra Nikole Јokića kojem je asistencija nedostajala za novi tripl-dabl.

Pobjeda Golden Stejta nad Klivlendom od 120:114 znači da su šampioni obezbijedili čelnu poziciju u plej-ofu, tako da će Denveru za mjesto drugog nosioca biti potrebne još dvije pobjede.

Јokić je još jednom ponei Denver ka pobjedi, čak deset od ukupno 22 poena postigao je u posljednjoj četvrtini i tako napravio ključnu razliku.

Nikola je susret završio sa 22 poena, 13 skokova i devet asistencija za skoro 37 minuta u igri, dok je u pobjedničkom timu bio najefikasniji Pol Milsap sa 25 poena, sedam skokova i dvije asistencije, dok je Džamal Marej imao učinak od 23 poena, četiri skoka i šest asistencija.

Veoma dobar je bio i Tori Kreg sa 18 poena i sedam skokova.

U timu Portlanda, Enes Kanter je završio susret sa 24 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Rodni Hud je postigao 17, Ivan Tarner i Džejk Lejman po 15 poena, a Demijan Lilard 14 poena.

Inače, bio je to meč koji je obilježila rezultatska klackalica. Portland je dobio prvu četvrtinu sa sedam poena razlike, da bi Denver na poluvremenu imao prednost od šest poena.

Ponovo je Portland uspio da okrene stvari u svoju korist i u posljednju dionicu uđe sa tri poena prednosti (84:87), ali onda je Јokić odigrao liderski i Denver je stigao do 53. pobjede u sezoni.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, Golden Stejt Voriorsi su slavili protiv Klivlenda sa 120:114, ali poslije dosta neizvjesnosti.

Stef Kari je postigao 40 poena, šest skokova i sedam asistencija. Drejmond Grin 20, a Kevin Duretn 15 poena, pet skokova i osam asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Kolin Sekston sa 27 poena, Džedi Osman je ubacio 15, a Dejvid Nvada i Leri Nens junior po 13 poena.

Kada je riječ o Sakramentu, Kingsu su kao gosti poraženi od Јute 119:98. Јuti je pobjeda bila veoma bitna jer se bori za prednost domaćeg terena u plej-ofu, dok su Kings ranije izgubili sve šanse za doigravanje.

U timu Јute Donovan Mičel i Grejs Alen bili su najefikasniji sa po 23 poena, ali je Mičel imao i devet asistencija uz pet skokova. Rudi Gober imao je dabl dabl od 17 poena i 11 skokova.

Kod Kingsa, Badi Hild je upisao 17 poena, Marvin Begli 13 poena i 12 skokova, dok su srpski košarkaši Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović imali po deset poena i tri skoka, s tim što je Bogdanović imao i četiri asistencije.