VIJESTI

Delegacija Tatarstana položila vijence na spomenik palim borcimana

Ministar trgovine i turizma Republike Srpske Denis Šulić i potpredsjednik Vlade Tatarstana Oleg Korobčenko položili su danas u Banjaluci vijence na spomenik palim borcima u Narodnooslobodilačkom ratu.

Delegacija je obišla bistu generala Georgija Konstantinoviča Žukova.

General Georgij Konstantinovič Žukov simbol je slobode i antifašizma. 

Spomen-bista Žukova postavljena je na banjalučkom Trgu palih boraca u maju 2021. godine povodom obilježavanja Dana pobjede nad fašizmom.

Korobčenko predvodi delegaciju Tatarstana koja danas završava višednevnu posjetu Srpskoj, a tokom koje je dogovorena saradnja u više oblasti, poput privrede, obrazovanja i kulture.

Foto: rtrs.tv

Izvor: RTRS

Related posts

Autoputevi Srpske: Putevi prohodni, ekipe zimske službe na terenu

U školske klupe u Srpskoj vratilo se 221 dijete iz Evrope i SAD

Župljanin: Podrška referendumu za očuvanje Srpske

Ova web stranica koristi kolačiće kako bi poboljšala vaše iskustvo. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete ih isključiti ako želite. Prihvati Pročitajte više