Košarkaši Denver nagetsa poraženi su u šestom meču polufinala Zapadne konferencije od ekipe Portland trejlblejzersa sa 119:108. Nikola Јokić zabilježio je dabl-dabl učinak od 29 poena i 12 skokova. Portland je izjednačio u seriji na 3:3, pa će sedma utakmica odlučiti finalistu.

Denver nagetsi, uprkos sjajnoj igri srpskog centra, nisu iskoristili prvu meč loptu za plasman u finale plej-ofa konferencije.

Nikola Јokić je za nešto više od 35 minuta na parketu bio na pragu novog tripl-dabl ostvarenja, pošto je postigao 27 poena, imao 12 skokova i osam asistencija, uz odličan šut iz igre od 66 odsto (10/15).

Centar Nagetsa je od samog starta nagovestio da će još jednom biti vođa ekipe, pošto je u uvodnih nekoliko poseda zabilježio četiri poena i tri asistencije.

Denver je dobro ušao u meč, imao igru i dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini, ali bi Јokić odlazio na klupu, zbog predaha ili faulova (imao ih je pet), Portland bi to iskoristio i potpuno se vratio u meč.

Nakon što je prva četvrtina pripala gostima u iznosu od osam poena, predvođeni Lilardom i Mekalumom Portland je u drugo deonici bio bolji za 12 poena, pa je tako dvocifrena prednost Denvera anulirana, a domaća ekipa preuzela je vođstvo i kontrolu nad mečom.

Velika borba odvijala se u naredne dve četvrtine. Nikola Јokić vukao je konce Denvera, koji je uspio da na trenutak povede, ali je sa druge strane veoma raspoložen bio Demijan Lilard koji je u trećoj četvrtini vezao 12 poena za svoju ekipu, koja je u tim momentima imala devet poena prednosti.

U posljednjoj četvrtini uslijedile su napadačke muke Denvera na startu, što je Portland znao da kazni. Prazan hod ekipe iz Kolorada pomogao je Trejlblejzersima da steknu maksimalnih 13 poena prednosti, koje su uspješno održali i odbranili do kraja meča.

Lilard je meč završio sa 32, a Mekolum sa 30 poena. U bitnoj pobjedi za Portland zapažen je bio i Rodni Hud koji je dodao 25 poena.

U redovima Denvera, uz sjajnog Јokića, istakli su se još i Mari sa 24 i Milsap sa 17 postignutih poena.

Porland je preživio eliminacionu utakmicu, a Denver nije iskoristio prvu meč loptu za plasman u finale plej-ofa konferencije.

Nagetsi šansu da prvi put poslije deset godina izbore finale na Zapadu imaju na svom parketu u noći između nedjelje i ponedeljka, u odlulujućoj, sedmoj utakmici.