Sport

ČUDO: Zvezda od “-20” do trijumfa nad Partizanom trojkom sa devet metara!

Košarkaši Crvene zvezde nadoknadili su 20 poena zaostatka, pobedili Partizan sa 86:87 (25:21, 29:16, 18:25, 14:25) trojkom Marka Gudurića sa devet metara u poslednjoj sekundi, i došli na korak od odbrane titule. Serija koja se igra na tri pobede, a u kojoj crveno-beli vode sa 2-0, nastavlja se već u utorak, kada će Zvezda biti domaćin od 21 sat.

Samo dva dana posle ubedljive Zvezdine pobede pred “delijama” od 84:53, izabranici Aleksandra Džikića su u crno-belom grotlu hale “Aleksandar Nikolić”, nekadašnjem Pioniru, sjajno odgovorili na izazov najvećeg rivala. A onda ostali u neverici kada se čuo poslednji zvuk sirene, jer je Gudurićevo čudo izazvalo euforiju svih kojima su crveno-beli bliži srcu.

Već do poluvremena Partizan je dao više poena nego u celom prvom meču, bilo je 54:37, što je bio i najbolji prikaz potpuno drugačije slike “izazivača” šampiona. Kao preporođeni su igrali crno-beli, koji su potpuno zaustavili dva glavna aduta suparnika – Kvinsija Milera i skok-igru.

Miler, koji je dao 20 od svoja 24 poena u prvom poluvremenu prve utakmice, sveden je na tri poena i tri lične greške u poluvremenu svojevrsnog “revanša”, a domaćin je pred “grobarima” dobio borbu u skokovima sa 23:11 u uvodnih 20 minuta. Štaviše, Partizan je imao više ofanzivnih skokova (12) nego Zvezda ukupno.

Kako je domaći tim to uspeo? Pre svega fanatičnom borbenošću i u odbrani i posle sopstvenih promašaja, ali i jednostavnim rešenjima, koja je onemogućio crveno-belima defanzivnom agresivnošću. Džikić je promešao karte, u startnu postavu uvrstio Đumića koji je odigrao samo tri završna minuta prvog meča, a Veličkoviću dao veću slobodu, pa su njegove dve trojke do delirijuma doveli navijače koji su u crno obojili tribine.

“Grobari” su bili u centru pažnje i zbog gromoglasne podrške, i zbog bacanja “topovskih udara” od kojih je jedan pao blizu grupe “delija”. One su pokušale da se probiju, ali je policija sprečila incident većih razmera, bez upotrebe sile.