DOBOJ  – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 500. Sudije: Filip Fahner i Lukaš Kubis (oba iz Poljske). Delegat: Radoš Rakočević (Crna Gora). Sedmerci: Sloga 6(3), Mašeka 4(4). Isključenja: Sloga 2, Mašeka 4 minuta.

SLOGA: Bogdanović, Anđelić, Janković 1, Prestaš, Vladimir Stanković 4, Miloš Maksimović, Miličević 2(2), Bajović, Zekić 7, Ristić, Knežević, Bubić 3(1), Mišanović 1, Đurđević, Ćosić 1. Trener: Danko Panić.

MAŠEKA: Kabibov 1, Barilau 3, Tsihankou 2, Sončik 3, Zimin, Samsonau, Zialionka, Parfejavets 1, Dolhi, Motorin 1, Tilnenko 2, Mihalčuk 2, Drazdou 4(4), Buikevič, Jankouski 2, Kotau. Trener: Vladimir Kostučik.

Rukometaši Sloge poraženi su i u revanš utakmici drugog kola Čelendž kupa na svom terenu od bjeloruske Mašeke rezultatom 19:21. Bjeloruski predstavnik zasluženo ide dalje.

Oni su od starta nametnuli svoj ritam igre i pokazali su da u Doboj nisu došli da brane stečenu prednost od 8 golova razlike iz prvog meča, nego da dođu do još jedne pobjede. Odlično su gosti otvorili utakmicu poveli su 4:1. U 16. minutu imali su vođstvo 8:4. Mašeka je do odlaska na odmor prednost uvećala na plus pet 13:8 nakon prvih trideset minuta igre.

U 40. minutu nakon serije 3:0 Sloga prilazi na minus dva 12:14. Međutim, gosti ništa ne prepuštaju slučaju i sa nova dva gola odlaze na 16:12. U 52. minutu Sloga prilazi na samo gol zaostatka 16:17. Ali nisu imali snage za potpuni preokret, gosti ponovo odlaze na tri gola prednosti 20:17. Dobojlije su još uspjele da u 59. minutu ponovo priđu na gol minusa 19:20. Ali to je bilo sve. Pola minuta prije kraja Mašeka postiže gol za konačnih 21:19.

U pobjedničkoj ekipi Mašeke najefikasniji su bili  Maksim Drazdou sa 4 gola i to sve sa sedmerca, te Maksim Sončik i Uladislau Barilau sa po 3 gola. U redovima Sloge najefikasniji su bili Vukašin Zekić sa 7 i Vladimir Stanković sa 4 gola.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakIzvlačenje dobitnika četvrtog stana u igri “10 računa izbroji i stan osvoji”, RTRS, 20.15