Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir izjavio je da je svaki policijski i državni službenik i namještenik koji postupa suprotno zakonu kažnjen i udaljen iz sistema, te istakao da resorno ministarstvo transparentno objavljuje podatke o tome.
Budimir je rekao da su u Planu integriteta MUP-a Republike Srpske 2026-2028. godine transparentno objavljene stvari koje se tiču Ministarstva i problema sa kojima se susreće i protiv kojih se bori.
– Kada imate 7.233 zaposlena i imate 100 ljudi koji su imali određenu vrstu problematike, jasno je da je to statistički jako malo i da je taj broj više nego zadovoljavajući – rekao je Budimir novinarima u Banjaluci.
Dodao je da je sistem zdrav, a ne slab, te da ništa ne kriju.
Foto: rtrs.tv
Izvor: RTRS
