Košarkaška reprezentacija Srbije je zabeležila prvu pobedu u drugoj fazi Svetskog kupa u Kini.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su savladali Portoriko sa 90:47 i sledi im duel sa Španijom.

“Orlovi” su od početka utakmice nametnuli svoj ritam igre i ni u jednom momentu nisu dozvolili protivniku da meč učini rezultatski neizvesnim.

Već posle nekoliko minuta igre Srbija je imala dvocifrenu prednost (15:4), a na kraju prve deonice je imala višak od devet poena.

U tom periodu je fantastično odigrao Boban Marjanović i upisao deset poena, da bi u drugoj četvrtini proradio i šut – precizni sa distance su bili Marko Gudurić i Nemanja Bjelica.

Na poluvremenu je Srbija imala 23 poena prednosti, u trećem kvartalu su samo nastavili u tom ritmu, a uz to je bilo i mnogo prostora za egzibicije, od kojih bi neke mogle da se podvedu i pod pojam “preterivanje”.

Ipak, sve je došlo na svoje, pre svega zbog čvrste odbrane, pa je Srbija imala i višak od 30 poena, pri rezultatu 65:35.

U poslednjoj deonici je Srbija došla i do prednosti od 40 poena i rutinski privela meč kraju.

Selektor Đorđević je iskoristio priliku da raspodeli minutažu svim igračima i odmori neke koji su izneli najveći teret tokom prve faze takmičenja.

Prethodni članakMEMORIJALNI TURNIR “SLOBODAN MIŠKOVIĆ ČILE” CRVENKA: Sloga gostuje u Crvenki
Naredni članakŠpanija eliminisala Italiju i poslala Srbiju u četvrtfinale!