Najbolji srpski automobilista Dušan Borković ušao je u istoriju srpskog automobilizma pošto je postao prvi automobilista iz Srbije koji je pobijedio na svakoj trci šampionata pod okriljem Svjetske automobilske federacije (FIA).

Borković je slavio i na posljednje dvije trke TCR šampionata Istočne Evrope održane na Hungaroringu.

Srpski as je šampionat završio s osvojenom titulom i maksimalnih 200 bodova, a u posljednjoj trci je bio dominantan kao i tokom čitave sezone.

Srpski automobilista trijumfovao je u posljednjoj trci sezone ispred Čeha Јahima Galaša u Folksvagen Golfu TCR GTI, dok je treće mjesto pripalo još jednom srpskom automobilistu Milovanu Vesniću u Seat Kupri.

U generalnom plasmanu iza Borkovića je upravo Vesnić sa 84 boda, iako je isti broj osvojio i Јahim Galaš, ali je imao slabiji učinak tokom sezone.