BEOGRAD – Na terenima Sportskog centra Teleoptik u Beogradu završen je prvi takmičarski dan turnira „Dragan Mance Cup 2020”. Ovaj festival dječijeg fudbala ove godine okupio je 240 ekipa uzrasta U-8, U-9, U-10, U-11, U-12.

Zajednička fotografija učesnika ovogodišnjeg turnira

Na ceremoniji svečanog otvaranja prisutnima se obratio trener Teleoptika Albert Nađ. Svojevremeno je obavljao dužnost sportskog direktora Partizana. Turnir je svečano otvorio predsjednik Sportskog saveza Srbije Davor Štefanek. Davor je osvajač zlatne olimpijske medalje iz Rio de Žaneira 2016. godine u rvanju grčko-rimskim stilom.

Albert Nađ, trener Teleoptika

Dobojska Sloga učestvuje sa generacijama U-10 dječaci rođeni 2010. godine, te U-12 fudbaleri 2008. godište i mlađi. Izabranici Dalibora Stefanovića u konkurenciji 2010. godište zabilježili su dvije pobjede i poraz. Na startu su bili ubjedljivi slavivši protiv ekipe Dunav iz Starih Banovaca 6:0. Zatim su porazili OFK Crvenku iz Beograda sa 4:0, dok su poraženi od Čukaričkog 3:0. Preostaje im još utakmica protiv ekipe Petlić iz Smedereva koja će odlučivati o plasmanu u naredni krug.

FK Sloga Doboj – U-10

U kategoriji 2008. godište tim koji predvodi Vedran Sofić upisali su obadvije pobjede. Ubjedljivo su porazili tim Milutinac iz Beograda rezultatom 7:0. U drugoj utakmici uz direktan prenos na televiziji Sport klub pružili su odličnu partiju. Bili su bolji od Podunavca iz Belegiša sa 3:0, dječaci se nisu uplašili kamera igrali su svoju igru i zasluženo slavili. Golove su postigli Savić u 1. minutu iz penala i u 5. minutu, te Sušić u 13. minutu. U naredne dvije utakmice koje su na programu sutra sastaće se sa ekipama Duel iz Kruševca i Šećeranac. Po svemu sudeći protiv Kruševljana boriće se za orvo mjesto u grupi.

FK Sloga Doboj – U12

REZULTATI:

2008. Godište:

GRUPA F: Milutinac – Šećeranac 1:0, Podunavac – Duel 2:2, Sloga – Milutinac 7:0, Duel – Šećeranac 7:2, Podunavac – Sloga 0:3, Duel – Milutinac 6:2.

TABELA: 1.Duel 7(15:6), 2.Sloga 6(10:0), 3.Milutinac 3(3:13), 4.Podunavac 1(2:5), 5.Šećeranac 0(2:8).

2010. Godište:

Petlić – Čukarički 2:0, Dunav – Sloga 0:6, Čukarički – Crvenka 11:0, Crvenka – Sloga 0:4, Dunav – Petlić 1:6, Sloga – Čukarički 0:3.

TABELA: 1.Čukarički 6(14:2), 2.Sloga 6(10:3), 3.Petlić 6(8:1), 4.Dunav 0(1:12), 5.Crvenka 0(0:15).

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakPU Doboj: Pronađeno beživotno tijelo nestalog Milenka Blagojevića