CELJE PIVOVARNA LAŠKO – SLOGA 31:29 (15:12)

CRVENKA – Dvorana: “Slobodan Mišković Čile”. Gledalaca: 400. Sudije: Nikola Musić i Stevan Đurašinović (oba iz Vrbasa). Kontrolor: Milan Mjerimačka (Crvenka). Sedmerci: Celje Pivovarna Laško 3(3), Sloga 6(4). Isključenja: Celje Pivovarna Laško 16, Sloga 10 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Borislav Stanković (Sloga) u 49.minutu.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Gaberšek (4 odbrane), Knez, Kljun 9, Blagotinšek 3, Košec, Rakita 6, Cokan 3, Potočnik, Mlakar (6 odbrana, sedmerac), Ofentavšek, Pelko, Kuhar 1, Turnšek, Janc, Kačičnik, Gregorič, Ćirović 8(3). Trener: Blaž Cizej.

SLOGA: Bogdanović (7 odbrana), Ognjen Maksimović, Đurđević, Anđelić, Miloš Maksimović, Prestaš 4, Vladimir Stanković 8, Bubić 3, Zekić 4(1), Borislav Stanković 2, Žegarac 1, Ristić 1, Knežević 3(2), Miličević, Ćosić 2(1), Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

Trijumfom ekipe Celje Pivovarna Laško završen je memorijal “Slobodan Mišković Čile” u Crvenki. Oni su u finalu bili bolji od Sloge iz Doboja rezultatom 31:29. Treće mjesto na turniru zauzeo je Proleter iz Zrenjanina, a četvrto domaća Crvenka.
Najbolji strijelac na turniru je David Prestaš iz Sloge, za najboljeg golmana proglašen je čuvar mreže Celja Pivovarne Laško Gal Gaberšek, dok je najbolji igrač turnira iz iste ekipe Nik Ćirović. Njemu su nagradu uručili ćerka i unuk pokojnog Slobodana Miškovića Čileta.
Celje Pivovarna Laško je u finalnoj utakmici pružila odličnu igru. Igrali su brz moderan rukomet. Ono što je zapalo za oko je to što u takvoj igri nisu pravili puno tehničkih grešaka. Sloga je stiče se utisak u ovu utakmicu ušla sa devizom lako ćemo. Celjani iako su došli sa mladom ekipom nije se to osjetilo na terenu. Od samog starta nametnuli su svoj ritam igre. Igralu su efikasno sa mnogo lijepih poteza i šuteva sa zemlje. U 17.minutu imali su pet golova prednosti 11:6. Sloga je do odlaska na odmor uspjela da smanji zaostatak na 15:12.

U nastavku Sloga je zaigrala nešto bolje u odbrani. Celjani su održavali tri gola prednosti sve do 45.minuta. Kada sa svoja tri uzastopna gola Vladimir Stanković donosi svom timu izjednačenje 21:21. U tim trenucima kada su Slogaši imali priliku da u potpunosti preokrenu rezultat napravili su nekoliko tehničkih grešaka.

Nisu uspjevali postići taj gol za vođstvo a to Celjani znalački koriste i brzim kontrama vraćaju plus tri 25:22 (48.minut). Sloga nije imala više snage da učini nešto više. Četiri minuta prije kraja rezultat na semaforu glasio je 30:26 u korist tima iz Celja. Do kraja Dobojlije su samo prepolovile zaostak za konačnih 31:29 za Celje.

U redovima Celje Pivovarne Laško prosto nezaustavljivi su bili Tadej Kljun sa 9 i Nik Ćirović sa 8 golova. U ekipi Sloge najefikasniji a i najbolji na terenu bio je organizator igre srednji bek Vladimir Stanković sa 8 postignutih golova, dok su David Prestaš i Vukašin Zekić postigli po 4 gola.