Nikola Јokić predvodio je Denver Nagetse do pobjede nad Sakramento Kingsima 117:113 sa 26 poena i 13 skokova. Zapaženi u Sakramentu bili su Nemanja Bjelica koji je postigao 17 i Bogdan Bogdanović sa 14 poena.

Јokić je ponovo bio ključni igrač Denvera u novoj pobjedi tima iz Kolorada, ovoga puta nakon preokreta i neizvesne završnice.

Srpski centar ostvario je dabl-dabl učinak, ubacivši 26 poena, uz 13 skokova i pet asistencija za 32 minuta koliko je proveo na parketu.

Sa druge strane u redovima Sakramenta istakao se prvobitno Nemanja Bjelica sa 17 poena, šest skokova i tri asistencije, dok je Bogdan Bogdanović imao nešto “tiše” veče, ubacivši 14 poena uz pet skokova.

Veoma zanimljiv meč gledao se u “Godlen 1 centru” u Sakramentu, obje ekipe bile su raspoložene od starta, pa se prva četvtina završila sa nerešenih 30:30. Sakramento je imao potpunu kotrolu u drugoj dionici, u kojoj su stekli prednost od 15 poena.

Ipak Denver je u trećoj četvrtini imao spreman odgovor, gosti su kontrolisali tempo limitirajući Sakramento na 18 poena, a sa druge strane postigavši 31, uglavnom preko Јokića i Marija koji je postigao čak 34 poena u drugom poluvremenu.

To raspoloženje Denvera nastavilo se početkom poslljdnje četvrtine, koja je prvobitno bila veoma poenterski tvrda. Nagetsi su imali konstantnu prednost od sedam do deset poena, ali se onda Sakramento raspucao. Uspjeli su Kingsi da smanje deficit na samo dva poena, ali je Denver bitnim poenima u završnici odbio njihov nalet i upisao pobjedu nakon mirnog izvođenja slobodnih bacanja na kraju.

Uz Јokića, najefikasniji u Denveru bili su još i Mari sa 36 i Heris sa 14 postignutih poena.

U redovima Sakramena Hild je postigao 29, a Foks 16 poena.

Denver je upisao četvrtu uzastopnu pobjedu, čime drže prvu poziciju Zapada, dok je Sakramento zabilježio 19. poraz i nalazi se na devetom mjestu.

U prvom meču večeri San Antonio je slavio nad Torontom sa 125:107, a u poslednjem sinoćnom duelu Hjuston je nadigrao Golden Stejt sa 135:134 na gostovanju poslije dramatične završnice u produžetku.

Odlučujući čovek za pobjedu opet je bio Džejms Harden koji je prvo trojkom u posljednjoj sekundi meča izborio produžetak utakmice, a potom opet u posljednjoj sekundi nastavka ubacio trojku za pobjedu Hjustona sa 135:134.

Utakmicu je završio sa novim trostrukim dvocifrenim učinkom od 44 postignuta poena, 15 asistencija i 10 skokova.

Stanje na tabeli:

Istočna konferencija: Toronto 28-12, Milvoki 26-10, Indijana 25-12, Filadelfija 25-14, Boston 22-15, Majami 18-18, Šarlot 18-19, Detroit 17-19, Bruklin 18-21, Orlando 17-20, Vašington 15-23, Atlanta 11-26, Čikago 10-28, Njujork 9-29, Klivlend 8-30.

Zapadna konferencija: Denver 25-11,Oklahoma 24-13,Golden Stejt 25-14,Hjuston 22-15, Portland 22-16, Klipers 21-16, San Antonio 22-17, Lejkers 21-17, Sakramento 19-19, Memfis 18-19, Dalas 18-19, Јuta 18-20, Minesota 17-21, Nju Orlens 17-22, Finiks 9-30.