Nikola Јokić nije samo najbolji srpski košarkaš, već i jedan od najboljih igrača na svijetu u ovom trenutku, što je potvrdio i partijom protiv San Antonio Sparsa. Denver je savladao Sparse rezultatom 121:119, a Јokić je ponovo briljirao i upisao tripl-dabl.

Srpski reprezentativac je na taj način potvrdio da je najozbiljniji kandidat za priznanje MVP-ja regularnog dijela sezone, pošto je 13. put bio dvocifren u najmanje tri statističke kategorije.

Momak iz Sombora je na parketu proveo nešto manje od 39 minuta i za to vrijeme postigao 26 poena (9/17 iz igre, 2/2 trojke, 6/6 slobodna bacanja), uz 13 skokova i 14 asistencija.

Јokić je ostvario 54. tripl-dabl u karijeri, čime zauzima devetu poziciju na vječnoj listi najjače lige svijeta.

Ekipa iz Kolorada je ostvarila osmi uzastopni trijumf (najduža serija otkad je Јokić u klubu), odnosno 17. u posljednjih 20 mečeva, ali do njega nije stigla lako, iako je imala veliku prednost.

Izabranici Majka Melouna su već u prvoj četvrtini došli do dvocifrenog viška, u drugoj je isti narastao do +18 i činilo se da ih očekuje još jedna rutinska pobjeda. Međutim, pad u posljednjih 12 minuta je mogao skupo da ih košta.

“Mamuze” su uspele da se rezultatski vrate i serijom poena potpuno istope razliku, pa da u završnicu uđu sa jednim posedom zaostatka. Majkl Porter junior je pogodio jedno od dva slobodna bacanja na 10 sekundi do kraja i ostavio rivalu šansu za pobejdu.

Ipak, ispravio se blokadom u sljedećem napadu, posle čega su Mari i Derozan promašili po polaganje i “grumenje” se nekako izvuklo.

Denverova pobeda dodatno dobija na značaju jer treću uzastopnu utakmicu nije nastupio Džamal Mari, a osim Јokića, istakao se spomenuti Porter junior sa 22 poena i 10 uhvaćenih lopti, dok je poen manje od njega dodao Monte Moris.

Na drugoj strani, Derozan je upisao dabl-dabl (24 poena i 12 asistencija), dok je najefikasniji bio Vajt sa 25 poena.

Denver je sada četvrti tim Zapadne konferencije sa 34 pobjede i 18 poraza, a San Antonio je deveti sa skorom 24-26.

Prethodni članakPUTEVI: Nesmetano odvijanje saobraćaja, povoljni uslovi za vožnju
Naredni članakVRIJEME: Danas oblačno sa sunčanim intervalima